EDİTÖR YAZISI

Hatice TEL AYDIN
1.657 1.381

Öz


Değerli meslektaşlarım, sevgili okurlar,

 

Cumhuriyet Hemşirelik Dergisi’nin akademik yayın hayatında 4. yılını tamamlamasının verdiği mutluluk ve onurla yeni bir sayıda sizlerle buluşuyoruz. Dergimizin bu sayısında dört araştırma, iki derleme makalesi olmak üzere altı makaleyi siz okurlarımıza sunuyoruz. Araştırma makalelerinden ikisi yaşam sürecinin ilk yıllarını oluşturan çocukluk dönemi, diğer ikisi de yaşam sürecinin son yıllarını oluşturan yaşlılık dönemlerine özgü sağlık sorunlarının incelendiği çalışmalardır. Derleme makalelerinden birinde kronik hastalıkların hemşirelik bakım ve izleminde güncel bir kavram olan özetkililik kavramı bir kronik hastalık özelinde incelenmiş, diğer makalede bir hizmet modeli olarak palyatif bakım ele alınmış, eğitimden uygulama alanlarına kadar dünyada ve ülkemizdeki son durum analiz edilerek kapsamlı bir içerik sunulmuştur.

  

Nitelikli bir bilimsel yayın olma çabamızda değerli çalışmalarını bizlerle paylaşarak dergimizi güçlendiren yazarlara, dergimize gönderilen yazıları titizlikle inceleyerek değerli görüş ve katkılar sunan hakem kurulu üyelerimize, dergi çalışmalarını özveriyle sürdüren dergi editörler kuruluna ve dergi mizanpaj grubuna teşekkür ediyorum.  

Akılın ve bilim öncülüğünde, birlik ve beraberlik içinde; mesleğimiz, ülkemiz ve dünyamız için daha iyi işler yapabilmek umuduyla, başarılı bir yıl olması dileklerimle tüm meslektaşlarımızın ve okurlarımızın yeni yılını kutluyorum.

 

Saygılarımla.

 

Prof. Dr. Hatice TEL AYDIN

Editör